Sezona hub vrcholí. V jihlavském muzeu vám poradí zkušení houbařští odborníci.

JIHLAVA – Při Muzeu Vysočiny Jihlava začala opět fungovat houbařská poradna. Lidé sem mohou zajít a nechat si poradit, pokud si se svým úlovkem nejsou jisti.

Houbařská sezona ještě zdaleka nekončí, takže jsou lesy na Vysočině plné nadšených houbařů. Ne každý má však dostatek zkušeností, a tak je lepší dát na radu odborníků. „Ideální je donést čerstvou a pokud možno neočištěnou houbu do jihlavského muzea a s její identifikací Vám zde velmi rádi pomohou,“ doporučuje náměstkyně pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová.

Poradna bude otevřena každé pondělí (vyjma státního svátku 28. září) v předsálí Muzea Vysočiny Jihlava na Masarykově náměstí v době od 16 do 17 hodin. Rad zkušených odborníků se každému dostane i na výstavě hub, která se koná 2. a 3. října v jihlavském muzeu. Pro ty, kteří z časových důvodů nestihnou poradnu ani výstavu, je tu pak možnost přinést svůj houbařský nález (i se jménem a adresou) do muzejní pokladny kdykoliv během otevírací doby.

Pro příznivce houbaření je dále připravena přednáška Mykologický rok 2019 na Vysočině. Začíná v pátek 11. září v 17. hodin v Malovaném sále muzea. Návštěvníci se dozví mnoho zajímavých informací týkajících se uplynulého houbařského roku a najdou inspiraci i pro ten letošní.