Matonoha s Benešovou: Na manželství pořád něco rekonstruujeme

Lucii Benešovou a Tomáše Matonohu svedla dohromady před sedmnácti lety povídka Ireny Pavláskové Muž, kterého všichni chtějí. Zatímco Matonohovi se Lucie líbila hned, v případě herečky to láska na první pohled nebyla. A co hůř, na prvním rande se za budoucího manžela dokonce styděla! 

Tenkrát ho tady nikdo neznal, já jsem ani neuměla vyslovit jeho jméno. Během toho natáčení jsem si ho moc nevšímala, vnímala jsem ho jako kolegu, ale jako na muže jsem se na něj nedívala. Po dotočné mi zavolal a pozval mě do Brna. A měl neuvěřitelnou přípravu. Nakonec jsem tam zůstala pět dní,“ vzpomíná na začátky s hercem, který ji sbalil na pořádný trapas.

Vzal jsem ji na procházku na Prýgl, na Bláhovku na pivo, kde si objednala víno a vytunil jsem to na závěr Mikulovem,“ popsal Honzovi Dědkovi svoji balicí metodu. „On si myslel, že mě tím Mikulovem dostal. Na Svatém kopečku najednou začal hrát autorské divadlo. Stoupl si a hrál pro cizí lidi a různými jazyky se ptal lidí, jestli nenašli jeho růženec. Lidi koukali, byla to hrozná ostuda. Říkala jsem si, že je blázen. A už jsme spolu 17 let,“ vzpomíná Benešová, kterou momentálně zaměstnává především natáčení seriálu Slunečná.

Já točím a Tomáš je teď muž v domácnosti. Naučil se uklízet a vyklízí i myčku,“ pochválila manžela před Honzou Dědkem Benešová. „Já jsem to uměl i předtím, ale nebyl důvod to dělat. Než jsem se oženil, žil jsem jako starý mládenec a všechno jsem se naučil. Vařit, prát. Ale 17 let jsem to nemusel dělat, a teď se k tomu vracím. Já jsem ten, kdo během koronaviru přišel o práci. Naštěstí. Poněvadž jsem doma,“ bere to pozitivně Matonoha. A nemá důvod si stěžovat, manželství mu klape. „Naše manželství je jako D1 mezi Prahou a Brnem. Aby se dobře jezdilo, je potřeba to neustále a donekonečna rekonstruovat. Některé úseky drncaj, ale pak to zase jede,“ shrnul v 7 pádech Honzy Dědka.