Stačilo málo a na železničním přejezdu došlo k vážné nehodě. Policie pátrá po nezodpovědném řidiči

Foto: Policie ČR

TŘEBÍČ – Policisté pátrají po řidiči kamionu, který v pondělí 12. října dopoledne vjel v Okříškách na Třebíčsku na železniční přejezd v době, kdy se spouštěly závory. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu obecného ohrožení z nedbalosti.

Řidič jel po silnici směrem od Jihlavy. U železničního přejezdu nereagoval na výstražná červená světla a vjel na něj přesto, že se spouštěly závory. Díky tomu zůstal uvězněn na kolejích a nemohl se dostat pryč. Ve stejnou dobu se k přejezdu začal přibližovat vlak. Jen blesková reakce strojvedoucího, který zatáhl rychlobrzdu, zabránila neštěstí. „Ve vlaku se v době události přepravovalo 22 cestujících, včetně průvodčího. Soupravu se podařilo zastavit v bezprostřední blízkosti před stojícím nákladním vozidlem s návěsem,“ informovala policejní mluvčí Dana Čírtková. Řidič kamionu začal po zastavení vlaku rychle couvat a poškodil přitom závory. Po jejich zvednutí okamžitě ujel směrem na Třebíč.

Svědkové poskytli policii informace o tom, jak vozidlo hledaného řidiče vypadalo. „Mělo by se jednat o nákladní soupravu složenou z tahače, který měl oranžovou kabinu a návěs se šedou plachtou,“ dodala Dana Čírtková.

Policisté žádají veřejnost, aby případné informace sdělila na tísňovou linku 158 nebo na kteroukoliv policejní služebnu. Obracejí se také na řidiče, kteří v pondělí kolem jedenácté hodiny dopoledne projížděli ve směru od Brtnice na Třebíč nebo od Třebíče na Okříšky, a mají v autě palubní kameru, zdali kamion nezaznamenali. Současně by uvítali, kdyby se přihlásil samotný řidič vozidla nebo jeho provozovatel.