Silničáři na Vysočině finišují s plánovanými opravami. Většinu dokončí před začátkem prosince

Foto: Krajská správa a údržba silnic Vysočina

KRAJ VYSOČINA – Krajští cestáři opravili letos na Vysočině přes 220 kilometrů silnic, provedli 14 celkových rekonstrukcí a spravili 17 mostů. Pokud vydrží počasí, stihnou téměř všechny zbylé práce dokončit tento týden.

Stále ještě probíhají práce mezi Chotěboří, Nejepínem a Vepříkovem, ale i v průtahu Náramče a Okříšek. Průtah Náramče by cestáři měli dokončit do začátku prosince. O něco déle se protáhne uzavírka v Okříškách, kde nyní probíhá rekonstrukce inženýrských sítí a silnice by tak měla být průjezdná až 11. prosince. Přes většinu opravených mostů se už jezdí, ten poslední, v Radoticích na Třebíčsku, by měl být otevřen 20. prosince.

Ne všechny letošní opravy však byly předem plánované. „Neplánovaně ještě pracujeme na silnici II/357 mezi Strachujovem a Jimramovem, kde se po silných deštích sesunul svah a kde by práce měly skončit až k 20. prosinci. Silnice však v tomto úseku zůstane zřejmě uzavřená po celou zimu z důvodu nedokončeného zajištění dalšího nebezpečného svahu nedaleko Jimramova, kde práce budou pravděpodobně hotové až na jaře,“ vysvětlil náměstek Krajské správy a údržby silnic Vysočina Tomáš Mátl.