Město Třebíč podpoří podnikatele třemi miliony korun

Ilustrační foto

TŘEBÍČ – Město vyčlenilo peníze na pomoc podnikatelům, kteří museli v uplynulých měsících zavřít své provozovny. Přibližně tři sta z nich si rozdělí téměř tři miliony korun.

Již na začátku listopadu rozhodla radnice odpustit polovinu nájmu za poslední čtvrtletí těm podnikatelům, kteří sídlí v městských budovách. Ostatní si mohli požádat o finanční pomoc, a to ve výši maximálně 10 tisíc korun. Na radnici došlo v průběhu listopadu přes tři sta žádostí, z nichž ale jednadvacet nesplňovalo základní parametry. „Vyčlenili jsme pro podnikatele mimo městské prostory tři miliony korun. Všichni, kdo splňují podmínky poskytnutí daru od města, peníze v průběhu prosince dostanou,“ sdělil starosta města Pavel Pacal.

Město chtělo podpořit hlavně ty, kteří na současnou situaci doplatili nejvíc. „Na území města působí zhruba 15 tisíc podnikajících osob a firem, všem ale z městského rozpočtu pomoci nelze. Zaměřili jsme se tedy na ty, kteří museli svoje provozovny zavřít a ze dne na den tak doslova přišli o obživu. Očekávali jsme, že jich bude přibližně kolem tří set,“ popsal kroky radnice Pavel Pacal.

Město tak podnikatelům vyplatí přibližně 2,8 milionů korun. „Je to signál podnikajícím, firmám i obchodům, že jsme si jejich potíží vědomi a vnímáme je. A taky že si jich vážíme a přejeme jim, aby se udrželi a působili v Třebíči nadále,“ dodal Pavel Pacal.