V kraji přibývá pozitivně testovaných, od března začnou fungovat další očkovací centra

KRAJ VYSOČINA – Oproti minulému týdnu narostl v regionu počet pozitivně testovaných téměř o třicet procent. Z těchto nově pozitivních má navíc osmdesát procent potvrzenou britskou mutaci Covid-19. V průběhu března kraj otevře další tři očkovací centra.

Aktuálně je v kraji nahlášeno 430 případů covid pozitivních na 100 tisíc obyvatel. Čísla rostou především na Pelhřimovsku, a to o 60 procent oproti minulému týdnu. Během následujících dní bude v kraji doočkována skupina seniorů 80+, většina registrovaných už dostala zvací SMS. „Výjimkou je pouze čekající skupina seniorů registrovaných pod očkovacím centrem Nemocnice Havlíčkův Brod. Nemocnice v příštím týdnu plánuje navýšení kapacity centra tak, aby registrovaná skupina 80+ byla doočkována,“ sdělila za Kraj Vysočina Eva Newirthová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Senioři 70+ se budou moci registrovat od 1. března. Od stejného data začne i očkování pedagogů, které mělo původně probíhat současně s nástupem dětí do škol. Prioritní je nyní fungování škol, které se starají o děti zaměstnanců vybraných složek. Probíhají jednání, aby se skupina dětí od 3 do 10 let rozšířila o děti do 13 let.

Od minulého týdne funguje v Pelhřimově první krajské očkovací centrum. Provoz dalšího centra, a to na poliklinice v Třešti, bude spuštěn 1. března. Třešť se tak stane šestým očkovacím centrem v kraji. Velké očkovací centrum v Jihlavě bude otevřeno 15. března a od 17. března začne fungovat centrum ve Žďáře nad Sázavou. Přehled krajských očkovacích center naleznete zde.