Další etapa úprav D1 proběhne na Pelhřimovsku

Ilustrační foto

KRAJ VYSOČINA – Na dálnici D1 pokračuje v dubnu další modernizace, tentokrát mezi Koberovicemi a Humpolcem. Pro řidiče to znamená omezení provozu, se kterým musí počítat až do poloviny května.

Od soboty 3. dubna od 6.00 do pondělí 5. dubna do 12.00 bude v některých částech dálnice veden provoz jen jedním provizorním jízdním pruhem. Jedná se o úseky mezi 85. až 86. kilometrem a mezi 89. a 91. kilometrem ve směru na Brno a dále o úseky mezi 92. až 89. kilometrem a 86. a 85. kilometrem ve směru na Prahu. Kromě toho bude ode dneška až do 8. května uzavřena odpočívka Speřice na 83. kilometru ve směru na Brno.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line  

Další omezení, která začnou platit v pondělí 5. dubna, se týkají uzavření levého jízdního pásu v úseku 91. až 90. kilometru dálnice. Zároveň dojde k uzavření výjezdové větve a východní nájezdové větve mimoúrovňové křižovatky 90 Humpolec vlevo a k uzavření části nájezdové větve mimoúrovňové křižovatky 81 Koberovice vpravo.

Uzavřenou výjezdovou větev nahradí objížďka po dálnici D1 s otočením přes mimoúrovňovou křižovatku 81 Koberovice. Objízdná trasa za východní nájezdovou větev bude vedena po I/34 s otočením na okružní křižovatce v Humpolci zpět na D1 západní nájezdovou větví. Uzavírky potrvají až do 8. května.