Mladík bodl při hádce přítelkyni nožem. Skončila na operačním sále

Ilustrační foto

TŘEBÍČ – Zvlášť závažný trestný čin řešili minulý týden třebíčští policisté. Opilý mladík fyzicky napadl svou přítelkyní a způsobil jí těžké zranění. Muž byl následně obviněn a nyní mu hrozí až deset let za mřížemi.

Oznámení o napadení nožem přijali policisté v pátek 23. dubna večer. „Muž v podnapilém stavu po předchozím slovním a následně i fyzickém napadání, ženu bodl nožem do oblasti břicha. Poté přivolal zdravotnickou záchrannou službu,“ informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Do bytu v Třebíči, kde muž se ženou bydleli, vzápětí dorazila policejní hlídka. Podezřelého muže zadrželi policisté přímo u domu.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na místo neprodleně vyjeli i záchranáři, kteří pobodanou ženu odvezli do nemocnice. Tam ji okamžitě operovali. Dechová zkouška zadrženého muže ukázala 1,71 promile alkoholu. Hned po činu tak skončil v policejní cele.

Policisté zjistili, že dvacetiletý muž z Brněnska má už jeden vroubek z minulosti, byl vyšetřován v souvislosti s výtržnictvím. Nyní má na svědomí těžké ublížení na zdraví. Dle rozhodnutí soudu byl obviněný mladík vzat do vazby a policisté ho eskortovali do věznice. Případ kriminalisté dále vyšetřují.