Opilá žena z Jihlavy rozdávala rány pěstí, její známý vyhrožoval smrtí

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

JIHLAVA – Přemíra alkoholu se vymstila ženě z Jihlavy, která opakovaně slovně i fyzicky napadala lidi ve svém okolí. Za své prohřešky nyní čelí podezření ze dvou trestných činů. Její známý je navíc podezřelý z vyhrožování.

Značně opilá devětatřicetiletá žena napadla na začátku dubna večer na chodbě domu v Jihlavě svého souseda. Nejdříve mu začala vulgárně nadávat a poté ho několikrát praštila pěstí do hlavy. „Muž neutrpěl vážnější zranění jen díky aktivní obraně a zásahu dalších osob. Navíc její známý ostatním vyhrožoval újmou na životě a zdraví,“ informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Dalšího násilí se žena dopustila v polovině května. A opět stál za její agresivitou alkohol. „Na společné chodbě jiného bytového domu vulgárně urážela ostatní osoby a fyzicky je napadala. Chovala se agresivně také na přivolanou policejní hlídku,“ dodala Jana Kroutilová.

V obou případech byla na místo přivolána policejní hlídka a agresorka pokaždé skončila na záchytce. Po prověření případů sdělili policisté ženě podezření ze spáchání pokusu ublížení na zdraví a z výtržnictví. Osmačtyřicetiletý muž je podezřelý z nebezpečného vyhrožování. Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.