Zjištění protilátek na covid-19 bez návštěvy praktika nově zavádí nemocnice v Brodě

Ilustrační foto

HAVLÍČKŮV BROD – Havlíčkobrodská nemocnice nabízí od úterý 25. května vyšetření protilátek na covid-19. Nechat si odebrat krev lze po předchozím objednání každé úterý nebo středu. Odběr je zpoplatněn částkou 500 korun.

Odběrové místo se nachází v hlavní lůžkové budově v prvním nadzemním podlaží budovy č. 2 v oddělení společných laboratoří. Každý zájemce se ale musí nejprve objednat v elektronické krajské aplikaci a předem uhradit poplatek. Vyšetření nehradí veřejné zdravotní pojištění.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Do této doby se hodnotily protilátky v havlíčkobrodské nemocnici pouze ve spolupráci s praktickými lékaři, u nichž si zájemci nechávali odebrat krev a posílali ji k nám na vyšetření, nyní mohou na odběr přímo k nám do nemocnice,“ uvedla mluvčí nemocnice Petra Černo. Výsledky zasílá nemocnice formou SMS, je možné je také vytisknout z krajské aplikace, kde se zájemci objednávají.

Vyšetřením zjistí zájemce informaci o hladině protilátek po proběhlé nemoci nebo v důsledku očkování. Test není určen pro zjištění aktivního onemocnění. Stanovení slouží pouze k ověření, zda se člověk v minulosti s koronavirem setkal a vytvořil si protilátky (výsledek pozitivní), či nikoliv (výsledek negativní). Pozitivní výsledek znamená, že onemocnění s největší pravděpodobností nějakou formou prodělal, ať už s příznaky nebo bezpříznakově.