Opilý řidič se sotva držel na nohou. Policistům nadýchal téměř čtyři promile

Ilustrační foto

TŘEBÍČ – Při víkendové kontrole řidičů odhalili policisté v Náměšti totálně opilého muže, u něhož bylo s podivem, že vůbec zvládl řízení. Muž je nyní podezřelý z trestného činu, za nějž hrozí až jeden rok za mřížemi.

Policejní hlídka zastavila v nedělil 30. května po šesté hodině odpoledne na ulici Třebíčská v Náměšti řidiče osobního vozu Renault. Že není střízlivý, bylo patrné na první pohled. „Policisté s řidičem v rámci kontroly provedli zkoušku na zjištění přítomnosti alkoholu v dechu, která byla pozitivní a vykazovala hodnotu 3,78 promile. Z tohoto důvodu policisté muži zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz,“ uvedl policejní mluvčí David Linhart.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line  

Jelikož stav řidiče nenapovídal, že se dostane domů bez problémů, odvezli jej policisté rovnou do Jihlavy na záchytku. Následně pak vůči němu zahájili trestní řízení pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Padesátiletému muži tak hrozí nejen vězení, ale i zákaz řízení na jeden až dva roky.