Některá očkovací centra na Vysočině skončí, část bude převedena zpět pod nemocnice

Ilustrační foto

KRAJ VYSOČINA – Dosavadní síť dvanácti očkovacích center bude fungovat do konce letních prázdnin, poté bude provoz některých zcela ukončen. Do konce roku bude otevřeno jihlavské očkovací centrum, neomezeně pak centrum v Havlíčkově Brodě a v Novém Městě na Moravě. V provozu zůstane i část soukromých center.

„Předpokládáme, že do začátku podzimu bude upravena logistika distribuce i u vakcíny Pfizer/BionTech, tedy umožněna distribuce i do ordinací, a to v menších baleních. Praktici a pediatři tak budou moci doočkovat zbytek populace, případně se opět zapojit do systému a aplikovat třetí očkovací dávky,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Předpoklad fungování očkovacích center na Vysočině:

– OČC Jihlava, Hruškové Dvory provozované Nemocnicí Jihlava – provoz se předpokládá v případě zájmu o očkování až do konce letošního roku.

– OČC Nemocnice Havlíčkův Brod, očkovací centrum umístěné v areálu nemocnice – počítá se s provozem očkovacího centra ve stávajících prostorách bez časového omezení.

– OČC Žďár nad Sázavou, Bouchalky provozované Nemocnicí Nové Město na Moravě – pracoviště ukončí svou činnost 31. 8. 2021.

– OČC Nemocnice Nové Město na Moravě zachová kapacitu očkovací ambulance v areálu nemocnice bez časového omezení. Bude sem převedeno očkování ze Žďáru nad Sázavou.

– OČC Pelhřimov, KD Máj provozované Nemocnicí Pelhřimov ukončí svou činnost 20. 8. 2021. Očkování se přesune do vybraných prostor v areálu Nemocnice Pelhřimov.

– OČC Třebíč, KD Fórum provozované Nemocnicí Třebíč ukončí svou činnost 31. 8. 2021. Očkovat bude určená ambulance v areálu Nemocnice Třebíč.

Následná minimální celková denní kapacita velkých očkovacích center bude zachována na 1000 osob. Podílet by se na ní měla případně i očkovací místa provozovaná soukromými osobami.

Očkovací místa provozovaná soukromými osobami:

– Očkovací místo Přibyslav – předpoklad ukončení provozu do konce července. V případě další potřeby a zajištění nových vhodných prostor je připraveno později znovu obnovit činnost.

– Očkovací místo Chotěboř – předpoklad ukončení provozu ve stávajících prostorách do konce prázdnin. Pokud bude ze strany veřejnosti o očkování dále zájem, budou muset být hledány náhradní prostory.

– Očkovací místo Telč – plánuje provoz zachovat.

– Očkovací místo Třešť – plánuje provoz zachovat s volnem na přelomu července a srpna.

– Očkovací místo Velké Meziříčí – provoz bude postupně utlumován, v případě zájmu o očkování bude třeba hledat náhradní prostory.

– Očkovací místo Nemocnice Počátky – plánuje provoz zachovat.

Do očkování na Vysočině se  zapojilo i 187 ordinací praktických lékařů. Jejich intenzita očkování se postupně zvyšuje, je ale stále limitována množstvím vakcín vhodných pro aplikaci v ordinacích. Do 20. června bylo na Vysočině podáno 337 435 dávek vakcín, 224 206 osob obdrželo minimálně první dávku. Vysočina stále patří v očkování k nejvýkonnějším krajům. Více informací o očkování v regionu najdete zde.