OBRAZEM: Na náměstí v Třebíči hořelo osobní auto, hasili ho městští strážníci

Foto: Městská policie Třebíč

TŘEBÍČ – Hlídky Městské policie v Třebíči řešily dnes před polednem požár osobního auta. K jeho hašení strážníci postupně použili několik hasících přístrojů, díky čemuž oheň zvládli zlikvidovat ještě před příjezdem hasičů.

Hořící vůz objevila v pátek 16. července v půl jedenácté dopoledne na Masarykově náměstí v Třebíči motorizovaná hlídka městských strážníků. Kolem auta bezradně pobíhal jeho řidič. „Strážníci okamžitě použili hasicí přístroj ze služebního vozidla, současně na místo přivolali jednotku HZS Kraje Vysočina,“ uvedla tisková mluvčí města Irini Martakidisová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Brzy však bylo jasné, že jeden hasicí přístroj na uhašení plamenů nestačí. „Na místo se proto nakonec sjela čtyři vozidla městské policie a strážníci k uhašení požáru spotřebovali celkem pět hasicích přístrojů, čtyři ze služebních vozidel a jeden z přilehlé budovy městského úřadu, se kterým na místo přispěchal asistent prevence kriminality,“ dodala Irini Martakidisová.

Následně místo požáru zajistila jednotka vysočinských hasičů, kteří zároveň provedli potřebné úkony k vyšetření jeho příčiny.