Agresivní opilec vyhrožující své známé, ale i muž válející se v podroušeném stavu po náměstí. Oba tyto případy řešili v neděli třebíčští policisté

Ilustrační foto

TŘEBÍČ – Dva silně opilé muže zadrželi během včerejška policisté v Třebíči. Pětatřicetiletý muž, který ohrožoval obyvatele bytového domu, policistům nadýchal téměř dvě promile. Ještě hůř na tom byl šestačtyřicetiletý muž ležící s téměř čtyřmi promile na třebíčském náměstí. Oba výtečníci skončili na záchytce.

Oznámení o opilém muži, který se choval agresivně vůči svému okolí, přijali policisté v neděli 25. července kolem jedenácté hodiny dopoledne. „Na společné chodbě bouchal na dveře bytu své známé, slovně ji urážel, vyhrožoval fyzickým napadením, opakovaně odcházel a k bytu se opět vracel,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Než na místo dorazila policejní hlídka, stihl agresor utéct. Policisté jej ale vzápětí objevili a při dechové zkoušce mu naměřili 1,76 promile alkoholu. Muž si pobyl na záchytce a nyní je podezřelý ze spáchání přestupku proti občanskému soužití.

K druhému opilci byli policisté přivolání v neděli před osmou hodinou večer na Komenského náměstí. Muže zde nalezli v bezvládném stavu. „Nebyl schopen samostatné chůze. Při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu 3,82 promile alkoholu,“ dodala Jana Kroutilová. Celou noc strávil ochmelka na záchytce, kam jej policisté odvezli k vystřízlivění.