Třebíčská nemocnice chystá na září Den otevřených dveří. Nechte si zkontrolovat své zdraví

TŘEBÍČ – Třebíčská nemocnice přivítá druhou zářijovou sobotu návštěvníky na Dni otevřených dveří a prevence. Ženy i muži mohou využít preventivní prohlídky, podívat se do specializovaných poraden nebo si třeba nakoupit se slevou v nemocniční lékárně.

Den otevřených dveří proběhne v třebíčské nemocnici v sobotu 11. září v době od 10 do 16 hodin. Chybět samozřejmě nebude již tradiční kontrola tlaku, cholesterolu, glykemie a saturace krve. Každý si může nechat zkontrolovat i magistrální tepny mozku nebo přeměřit nitrooční tlak. Zajímavostí bude komentovaná prohlídka nově postaveného Energocentra.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Návštěvníci budou moci zavítat do několika poraden „Při trampotách s obezitou nesmíte minout bariatrickou či nutriční. Maminky dětí jistě ocení logopedickou a laktační. Rehabilitační oddělení si připravilo ukázku handlingu, tedy správného nošení a manipulace s novorozenými dětmi,“ uvádí mluvčí nemocnice Jitka Mácová.

V třebíčské nemocnici myslí i na muže, součástí preventivních vyšetření bude krevní test k posouzení rizika rakoviny prostaty. Ale to zdaleka není vše. Zájemci si mohou nechat například zjistit krevní skupinu nebo projít vyšetřením na protilátky HIV. „Mastí a lámou se vám vlasy? Na diagnostiku vlasů můžete zavítat do nemocniční lékárny, kde také získáte 10procentní slevu na veškerý sortiment z volného prodeje,“ doplňuje Jitka Mácová.

Dobrou náladu zajistí nemocniční klauni a těšit se můžete na prezentaci techniky třebíčských profesionálních hasičů, Policie ČR, městské policie, zdravotnické záchranné služby i české armády z 22. základny vrtulníkového letectva Náměšť nad Oslavou.