Předjíždějící kamioňák způsobil na Havlíčkobrodsku havárii osobních vozidel

Foto: Policie ČR

HAVLÍČKŮV BROD – Jedno rozbité auto na silnici, druhé havarované v příkopu má na svědomí šestapadesátiletý řidič kamionu, který včera ráno u Havlíčkova Brodu předjížděl doslova za každou cenu. Řidič a řidička z havarovaných osobních vozů skončili v nemocnici. Škoda přesáhla 170 tisíc korun.

Oznámení o nehodě, k níž došlo za obcí Svatý Kříž před Havlíčkovým Brodem, přijali policisté v pondělí 24. srpna krátce před osmou hodinou ráno. Řidič kamionu se rozhodl předjíždět vůz VW Passat, i když k tomu nebyly vhodné podmínky. „Řidič nákladního vozidla Volvo předjížděl v době, kdy se nemohl bezpečně zařadit před vozidlo, které hodlal předjet a současně ohrozil řidiče protijedoucích vozidel. V průběhu předjíždění dále porušil svislou dopravní značku zákazovou Zákaz předjíždění,“ informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Když se předjíždějící řidič snažil zařadit před VW, došlo ke srážce. Osobní vůz se tak dostal smykem do protisměru a tam vzápětí narazil do vozidla Ford Mondeo, které bylo nárazem odmrštěno do příkopu. Při nehodě došlo ke zranění řidičů osobních vozidel, byli převezeni do nemocnice a následně hospitalizováni.

Dechové zkoušky všech tří řidičů vyloučily alkohol. Na vozidlech vznikla celková škoda ve výši 175 tisíc korun. Díky nehodě policisté navíc zjistili, že řidič vozu VW Passat jezdí s prošlou technickou kontrolou a vozidlo nemá správné pneumatiky. Dopravní nehodu policisté dále šetří.