Havlíčkobrodská nemocnice obnovuje kurzy první pomoci, součástí bude i dětská resuscitace pro rodiče

HAVLÍČKŮV BROD – Nemocnice Havlíčkův Brod opět zavádí kurzy první pomoci. Jsou určeny zájemcům z řad široké veřejnosti. Registrovat se mohou v průběhu měsíce září.

Kurzy první pomoci mají v Havlíčkově Brodě několikaletou tradici. Za tu dobu získaly certifikát tři stovky účastníků, kteří se tak naučili zachránit v případě potřeby život svým blízkým nebo jinému ohroženému člověku.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Zvlášť velký zájem je o kurz dětské resuscitace, a to zejména ze strany rodičů malých dětí. „Dětská resuscitace má svá specifika. Maminkám kurz pomůže získat jistotu v případě neočekávané situace, jako je zástava dechu u novorozeňat, batolat, menších dětí, ale i v dalších situacích,“ říká primářka dětského oddělení Magdalena Chvílová Weberová.

V kurzech laické resuscitace pro dospělé používá nemocnice speciálního trenéra – defibrilátor CardAid. Ojedinělostí tohoto systému je speciální dálkové ovládání, prostřednictvím kterého může instruktor dle své úvahy volit a ovlivňovat vývoj modelové situace – to znamená tvořit rozličné scénáře. Tím pak ve spojení s resuscitační figurínou či přímo živým kolegou lze procvičit poskytnutí resuscitace reálnou formou.

Zájemci o kurz se mohou přihlásit na telefonním čísle: 569 472 290, mobilu: 737 250 172 nebo prostřednictvím e-mailu: marie.kafkova@onhb.cz.