Několik opilých řidičů zadrželi o víkendu policisté na Vysočině, jeden z nich navíc způsobil dopravní nehodu

ilustrační fotografie

KRAJ VYSOČINA – První zářijový víkend opět ukázal, že mnozí řidiči běžně sedají za volant pod vlivem alkoholu. Opilé řidiče zadrželi policisté v Jihlavě, na Havlíčkobrodsku, Třebíčsku a Žďársku. Řidič ze Žďárska, který nadýchal téměř dvě promile, navíc způsobil dopravní nehodu.

První případ odhalila policejní hlídka v sobotu 4. září krátce po půlnoci ve Stříteži na Třebíčsku. Jednatřicetiletý řidič vozu Peugeot sedl za volant nejen opilý, ale i v době zákazu. „Provedená lustrace ukázala, že muž má od května loňského roku vyslovený zákaz řízení, a to na dobu dvou let. Dále byla součástí kontroly dechová zkouška. Výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 1,03 promile alkoholu,“ uvedla policejní mluvčí Stanislava Rázlová. Muž je nyní podezřelý ze dvou trestných činů, a to maření výkonu úředního rozhodnutí a ohrožení pod vlivem návykové látky.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Druhý případ se odehrál v sobotu 4. září kolem půl jedenácté večer v Ledči nad Sázavou. Na Nádražní ulici zastavili policisté šestatřicetiletého řidiče škodovky. Výsledek jeho dechové zkoušky byl pozitivní, hodnota ukázala 1,72 promile. Muž přišel na místě o řidičák a nyní je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Dalšího opilého řidiče stavěli policisté v neděli 5. září před druhou hodinou ráno na ulici Hradební v Jihlavě. Dechová zkouška tentokrát ukázala 1,10 promile alkoholu. Pětapadesátiletý řidič byl rázem bez řidičáku a i on je v podezření z ohrožení pod vlivem návykové látky.

Posledního z opilých řidičů nezadrželi policisté díky náhodné kontrole, ale rovnou při nehodě, kterou sám způsobil. Došlo k ní v neděli 5. září kolem třetí hodiny ráno v obci Radešínská Svratka na Žďársku. „Devětačtyřicetiletý řidič jel vozidlem Ford po silnici druhé třídy ve směru od Nového Města na Moravě, přičemž při průjezdu zatáčkou vyjel mimo komunikaci, kde narazil do kamenné zdi,” informovala Stanislava Rázlová.

Řidič vyvázl naštěstí bez zranění. I jeho dechová zkouška potvrdila alkohol, tentokrát ve výši 1,82 promile. Škoda, kterou tento nezodpovědný řidič způsobil, byla předběžně odhadnuta na 50 tisíc korun. I tento hříšník je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.