Za volant usedl bez řidičáku, a navíc pod vlivem drog

ilustrační foto

HUMPOLEC – Hned z několika přestupků je podezřelý devětadvacetiletý muž, kterého zastavili policisté včera večer v Humpolci. Nejen že mu chybělo řidičské oprávnění, ale také mu vyšel pozitivní test na drogy. A ke všemu odmítl jet do nemocnice, kde se měl podrobit odběru krve.

Řidiče, který za volantem neměl co pohledávat, odhalila ve čtvrtek 14. října kolem deváté hodiny večer policejní kontrola v Humpolci. Ve voze Dacia právě projížděl ulicí Masarykova. „Při kontrole policisté zjistili, že devětadvacetiletý řidič není vlastníkem řidičského oprávnění. Dále byl součástí silniční kontroly test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. Výsledek byl pozitivní a vykázal přítomnost amfetaminu,“ uvedla policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Další jízda tím pro řidiče skončila. Na výzvu policistů, aby se v nemocnici podrobil odběru krve, zareagoval mladý muž odmítavě. Ze svých přestupků se bude nyní zodpovídat před příslušným právním orgánem.