Řidič fingoval vyloupení dodávky. Chtěl zamaskovat zpronevěru

Ilustrační fotografie

TŘEBÍČ – Přelstít policisty se pokusil třicetiletý muž na Třebíčsku. Nahlásil vloupání do dodávky, při kterém měl přijít o cenné osobní věci. Krádež měla ale jen krýt zpronevěru peněz. Muž je nyní podezřelý z trestného činu.

O případu, který se stal na konci srpna v Náměšti nad Oslavou, dnes informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Řidič nahlásil časně zrána policistům, že se mu někdo vloupal do zaparkované dodávky. „U automobilu bylo rozbité okno dveří. K činu mělo dojít v průběhu noci a pachatel měl z vozidla odcizit batoh s mobilním telefonem, tabletem a peněženkou s firemní finanční hotovostí,“ uvedla Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Policisté však záhy nabyli dojmu, že je vše trochu jinak. Jejich pochybnosti narůstaly, až se nakonec ukázalo, že k žádné krádeži vůbec nedošlo. „Vloupání do vozidla muž fingoval a chtěl jím zakrýt zpronevěru firemních peněz. Finanční hotovost přes třicet tisíc korun si nechal sám a peníze použil pro svoji potřebu, také o ostatní věci ho nepřipravil pachatel, ve skutečnosti tablet zastavil a telefon ztratil,“ dodala Jana Kroutilová.

Policisté sdělili provinilci podezření z trestného činu zpronevěry. Případ řeší ve zkráceném přípravném řízení.