FOTO,VIDEO: Jihlava už má nazdobený vánoční strom, hasiči chystají kluziště

Stavba kluziště. Foto: Magistrát města Jihlavy

JIHLAVA – Vánoční strom na Masarykově náměstí už je ozdobený, stánky adventní vesničky se připravují na nedělní zahájení adventního jarmarku a na kluzišti naplno běží kompresory, které vyrábí led.

Na jihlavském Masarykově náměstí nyní probíhají přípravy na první adventní neděli, která letos připadne na 28. listopadu. Psali jsme zde. Na náměstí bude rozsvícen vánoční strom a kolem morového sloupu otevřeno ledové kluziště. A samozřejmě od nedělního rána otevře i adventní vesnička se stánky, kováři, ale i s filmovými projekcemi. Součástí adventního programu budou i koncerty, první začne v neděli v 17 hodin.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Adventní kulturní program na Masarykově náměstí bude probíhat každý den od 16 do 19 hodin. “Prosíme, abyste v naší adventní vesničce nosili ochranu dýchacích cest, pokud právě nebudete konzumovat něco dobrého, a abyste si pro vstup na kluziště připravili doklad od očkování nebo prodělané nemoci,” vyzvala primátorka Jihlavy Karolína Koubová.

Podívejte se, jak vypadá pozdně večerní zálivka kluziště ve tvaru adventního věnce kolem morového sloupu v Jihlavě.

Vánoční strom je už vztyčený a ozdobený.

Foto: Magistrát města Jihlavy
Foto: Magistrát města Jihlavy
Foto: Magistrát města Jihlavy
Foto: Magistrát města Jihlavy
Foto: Magistrát města Jihlavy
Foto: Magistrát města Jihlavy