Třebíč chystá na prosinec adventní trhy, vánoční programy budou jen na obrazovce

Vánoční výzdobu doprovázela v loňském roce sněhová nadílka

TŘEBÍČ – Adventní čas zahájí v neděli na Martinském náměstí v Třebíči jarmark regionálních produktů. Odpoledne se pak na náměstí, kde bude betlém a vánoční strom, rozsvítí vánoční osvětlení. Následovat budou od 10. prosince vánoční trhy, letos však bez kulturních programů.

Třebíčský jarmark regionálních produktů začne na Martinském náměstí v neděli 28. listopadu v deset hodin dopoledne. A o půl páté odpoledne rozzáří vyzdobené náměstí tisíce světel, stejně jako i další místa v Třebíči. Například Hrádek, Borovinu nebo prostor u Baziliky sv. Prokopa a před Pasáží, kde bude znovu velký adventní věnec.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Na divadle je nově připravena velkoplošná obrazovka, která má sloužit k informování občanů i pro kulturu. „Nyní v době dalšího zhoršování epidemické situace obrazovku využijeme i pro různé kulturní a vánoční programy. V neděli 28. listopadu budeme po rozsvícení vánočního osvětlení promítat krásnou vánoční pohádku. Kulturní program na obrazovce plánujeme i na další adventní neděle,“ představil plány města starosta Pavel Pacal.

Na prosinec chystá město adventní trhy, letos bohužel bez doprovodného programu. „Adventní trhy s tradičním vánočním sortimentem, od svařáku, medoviny, punče, kávy, trdelníků, bramboráků po vánoční ozdoby, mýdla, proutěné zboží a další, máme připravené od 10. do 21. prosince, právě kolem kostela sv. Martina. Doprovodný kulturní program bohužel možný není. I tak se budeme snažit vytvořit krásnou vánoční atmosféru s vánoční hudbou,“ vysvětlil Pavel Pacal.

K aktuálním opatřením patří i to, že se na kulturních akcích, kde je více než 20 lidí, musí kontrolovat bezinfekčnost. V případě venkovních akcí to ale není možné zajistit. Právě z toho důvodu se letos neuskuteční Mikulášská nadílka.