Kriminalisté objasnili sérii vloupaček v Brodě a okolí. Jednadvacetiletému recidivistovi hrozí tři roky za mřížemi

Ilustrační foto

HAVLÍČKŮV BROD – Kriminalisté vypátrali muže, který má na svědomí sedm případů krádeží a vloupání, k nímž došlo v Havlíčkově Brodě a blízkém okolí. Jednadvacetiletý recidivista v podmínce, jenž způsobil škodu za více než 40 tisíc korun, byl obviněn ze dvou trestných činů a skončil ve vazbě.

Mladý muž se krádeží dopouštěl od července letošního roku. „Vloupal se do chatky se zahradním domkem, do sportovního zařízení, pergoly a rybářské chaty, další krádeže se dopustil v bytě, zábavním podniku a čerpací stanici. Někdy se do objektu vloupal, v některých případech kradl v přístupných prostorech,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Nejvyšší škodu způsobil mladík v červenci při krádeži na pozemku chatky se zahradním domkem, kde majitel přišel o věci v hodnotě téměř třicet tisíc korun. „Obviněný muž v tomto případě vnikl na oplocený pozemek, kde se vloupal do objektů a odcizil různé věci, jako například nářadí, sekačku, motorovou pilu, televizor, sekery ale třeba také krémy a ručníky,“ informovala Jana Kroutilová.

Krádeže ale mladý muž pokaždé neplánoval. „Někdy využil aktuálně vzniklou situaci, jako v případě odcizení mobilního telefonu a peněženky v bytě své příbuzné, krádeže se dopustil také na čerpací stanici, kde vzal ze stojanu bagety a utekl, nebo využil příležitost v zábavním podniku a odcizil finanční hotovost z odložené peněženky,“ dodala Jana Kroutilová.

Brával s sebou i komplice

Dalšího vloupání, tentokrát do sportovního zařízení, odkud zmizely dvě desítky plechovek s nápoji, se muž dopustil ve spolupachatelství, stejně jako vloupání do chaty, kde přišel majitel o pruty a další rybářské vybavení.

Jednadvacetiletého muže, který nikde nemá trvalé bydliště, vypátrali policisté na začátku tohoto týdne v Havlíčkově Brodě. Již v minulosti byl opakovaně soudně trestán, a to v souvislosti s majetkovou trestnou činností. Naposledy letos v létě dostal podmínku na dva roky.

Zadržený muž byl obviněn z trestného činu krádeže, spáchaného samostatně i ve spolupachatelství, a dále z porušování domovní svobody, za což mu nyní hrozí až tříletý nepodmíněný trest. Po uvalení vazby jej policisté eskortovali do věznice. Případ kriminalisté dále vyšetřují, stejně jako trestnou činnost spolupachatelů.