Řidiči se v Třebíči nedostanou na Martinské náměstí, město chce lidem dopřát klidný advent

TŘEBÍČ – Adventní trhy na Martinském náměstí v Třebíči sice letos neproběhnou, ale i tak sem bude až do začátku ledna vjezd zakázán. Důvodem je zvýšený pohyb pěších, kteří si okolo vánočního stromu chtějí užít vánoční atmosféru.

Zákaz vjezdu platí pro všechny řidiče, s výjimkou držitelů parkovacích karet pro Martinské náměstí a Hasskovu ulici. Ti mohou od 2. prosince vjíždět na náměstí Hasskovou ulicí, parkovat však mohou pouze na spodní straně náměstí. Horní strana, tedy prostor před farou a parkoviště za budovou městského úřadu, bude do 6. ledna 2022 pro auta uzavřena.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Důvodem je vánoční strom s pokladničkou vánoční sbírky, betlém i fotolavička u kostela. Všem pěším chce tak město zajistit klidné procházky a pohodové užití adventního a vánočního období.

Zásobování pro Karlovo náměstí bude probíhat přes ulici Soukopovou a Přerovského. Soukopova ulice je pro tento účel obousměrná, z toho důvodu zde platí zákaz parkování. Vozidla zásobování mohou zajet na horní stranu Karlova náměstí až k radnici a z druhé strany ke knihkupectví, anebo na již vydlážděnou plochu parkoviště. Stále však platí, že zde řidiči mohou jen vyložit či naložit zboží, stání není povoleno. Náměstí je nadále v režimu stavby.