VIDEO: Jihlava odstartovala zasněžování na Českém mlýně

JIHLAVA – V noci na dnešek začalo město Jihlava ve spolupráci se spolkem Lyžařské Jihlavsko zasněžovat zelenou plochu vedle pumptracku a skateparku ve volnočasovém areálu Český mlýn. Vznikne zde trať pro běžecké lyžování – jak na skate, tak i stopa na klasiku.

Zasněžování technickým sněhem začalo v areálu Český mlýn u řeky Jihlavy v noci na 3. prosince. Pokud to počasí dovolí, měla by být trasa dlouhá až jeden kilometr. Běžeckou trasu město za pomoci spolku zajistilo i v minulém roce, a to u jihlavského amfiteátru.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Technický sníh vzniká při mrznutí ve sněhových dělech pod vysokým tlakem rozprašované vody. Jak sníh v areálu přibývá, můžete online sledovat na webové kameře zde.

Jak se technický sníh vyrábí, jaké novinky se na trase připravují a jak je to se spotřebou energií při zasněžování přiblížil na videu Martin Kratochvíl ze spolku Lyžařské Jihlavsko.