Zfetovaný řidič se třemi promile nezvládl křižovatku a havaroval do příkopu

Ilustrační fotografie, zdroj: PČR

PELHŘIMOV – Silně opilému řidiči, který projížděl včera večer Pelhřimovem, se nepodařilo odbočit a vozidlo zabořil do příkopu. Dechová zkouška ukázala přes tři promile alkoholu, pozitivní byl i drogový test. Sedmatřicetiletý muž je nyní podezřelý z trestného činu.

Opilý řidič Fiatu jel ve čtvrtek 2. prosince kolem sedmé hodiny večer ulicí Pražská v Pelhřimově. „Na křižovatce měl v úmyslu odbočit, ale nezvládl řízení vozidla a vyjel mimo komunikaci, kde havaroval do silničního příkopu. Při dechové zkoušce naměřili policisté sedmatřicetiletému muži hodnotu 3,02 promile alkoholu a obdobnou hodnotu u něho ukázala také opakovaná zkouška. Řidič se dále podrobil testu na zjištění ovlivnění návykovou látkou, který byl pozitivní na amfetamin,“ informovala mluvčí policie Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Řidič se při nehodě zranil, záchranáři jej převezli k ošetření do nemocnice. Škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun. Policisté nehodu řeší jako podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Dopravní nehodu dále prověřují.