Při výběru zaměstnanců pomáhá v havlíčkobrodské nemocnici umělá inteligence

HAVLÍČKŮV BROD – Nemocnice Havlíčkův Brod se podílí na projektu umělé inteligence, a to s aplikací Talk2amy zaměřenou na personální práci. Aplikace pomáhá při výběru vhodných kandidátů na některá pracovní místa, a tak doplňuje osobní úhel pohledu. Havlíčkobrodská nemocnice ji zavedla jako první v republice.

Aplikace má svůj přínos především v oblasti psychodiagnostiky. Nemocnice ji už nyní využívá při náboru zaměstnanců na některé pozice např. na oddělení ARO, JIP apod. „Věříme, že jde o užitečný nástroj v náboru nových zaměstnanců, ale i o péči těch stávajících,“ říká psycholog nemocnice Jiří František Průža.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Platforma Talk2amy je výsledkem tvůrčí spolupráce skupiny profesionálů zastřešených společností Mongata. Jedná se o unikátní interdisciplinární propojení psychologů, specialistů z oblasti ICT, odborníků na umělou inteligenci, matematiků, grafických designerů a dalších.

Tato platforma kombinuje nejnovější postupy v psychologii s umělou inteligencí a vytváří tak základ pro výpočty v oblasti psychologie osobnosti. „Dokáže posoudit lidskou osobnost jako celek. Výsledkem je pak náhled na osobnost skládající se z vícerozměrných osobnostních vektorů představujících různé aspekty lidské osobnosti. Je kombinací známých modelů se specializovanými modely a výpočty, ” dodává nemocniční psycholog.

Aplikaci Talk2amy si můžete vyzkoušet zde.