Policisté dopadli hledaného recidivistu. Vyhýbal se nástupu do vězení, život si zpestřoval krádežemi

Ilustrační foto

TŘEBÍČ – Vypátrat třiatřicetiletého recidivistu, který měl od září na svědomí několik krádeží, se podařilo třebíčským policistům. Muž měl letos na podzim nastoupit do vězení, ale místo toho pokračoval v trestné činnosti. Policisté jej po zadržení převezli do věznice, kde nyní čelí podezření ze dvou trestných činů.

Letos v září ukradl zadržený muž z prodejny v Třebíči zboží za necelé dva tisíce korun, v první polovině října si zase odnesl z restaurace dámskou bundu. „V podniku si majitelka odložila bundu na židli u stolu a před devátou hodinou večer využil pachatel nestřeženého okamžiku ke krádeži. V odcizené bundě měla majitelka uložený mobilní telefon a vznikla jí krádeží škoda za více než patnáct tisíc korun,“ informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Recidivista měl přitom od loňského roku podmínku za majetkovou trestnou činnost, a navíc měl na podzim nastoupit do vězení za další prohřešky. A nezastavilo ho ani to, že po něm policisté vyhlásili pátrání. „Na začátku listopadu si z obchodu bez zaplacení odnesl reproduktor v hodnotě přes osm tisíc korun,” uvedla mluvčí. To už se ale nad protřelým zlodějem stahovala mračna. Hned poté, co se policistům podařilo muže vypátrat, tak přibyly k jeho předchozím prohřeškům i ty další.

„Na základě shromážděných důkazů sdělili policisté třiatřicetiletému muži z Třebíčska podezření ze spáchání přečinu krádeže a dále přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí. Muže po provedení nezbytných úkonů odvezli do věznice,“ dodala Jana Kroutilová. Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.