Muže, který ve Žďáře kradl kola z automobilů, dopadli policisté přímo při činu

Ilustrační foto

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – Žďárští policisté už vědí, jak to bylo s krádežemi kol, která ve městě v posledních týdnech mizela ze zaparkovaných osobních aut. Minulý týden zadrželi u jednoho vozidla šestapadesátiletého muže, který tak svou poslední krádež nestihl dokončit. Nenechavec je teď podezřelý z trestného činu, za nějž lze uložit až dvouletý trest za mřížemi.

Krádežím se zadržený muž věnoval od 20. listopadu. Za tu dobu stihl odmontovat kola ze čtyř zaparkovaných vozidel v řádu desítek tisíc korun. „K poslednímu případu došlo ve čtvrtek 9. prosince kolem sedmé hodiny ráno. Muže policisté překvapili, když měl již povolené šrouby u dvou kol zaparkovaného vozidla Škoda na ulici Neumannova,“ uvedla policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Zadržený muž nyní čelí podezření z trestného činu krádeže, za což mu v případě obvinění hrozí až dvouletý nepodmíněný trest. Případ řeší policisté ve zkráceném přípravném řízení.