Na jaře začne v Jihlavě rekonstrukce ulice Jiřího z Poděbrad

Foto: Magistrát města Jihlavy

JIHLAVA – Hned po zimní přestávce začne v Jihlavě rekonstrukce silnice a kanalizace v ulici Jiřího z Poděbrad. Dodavatelská firma COLAS by ji měla podle smlouvy zrealizovat během čtyř měsíců. Po nové silnici tak budou moci řidiči jezdit už letos v létě.

Práce na rekonstrukci ulice Jiřího z Poděbrad by měly začít zkraje jara. Firma COLAS se zavázala, že je zahájí nejpozději 1. dubna. Na realizaci má pak maximálně 120 dnů. Přestože si staveniště firma převzala už vloni na podzim, byly práce kvůli klimatickým podmínkám přerušeny až do jarních měsíců. „Nemohli jsme si dovolit rozkopat na zimu ulici, začít pokládat potrubí a pak kvůli mrazům a sněžení nezajistit lidem dopravní obslužnost,“ vysvětlil radní města pro oblast dopravy Jaroslav Vymazal.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Původní rekonstrukce, která začala v roce 2018, počítala pouze s opravou povrchu vozovky. Během prací se však zjistilo, že je v havarijním stavu kanalizace. Město ale nebylo jejím vlastníkem, vedlo spory se Svazem vodovodů a kanalizací Jihlavsko, a tak nemohlo do rekonstrukce investovat.

To se však změnilo v loňském roce, kdy Jihlava do své správy konečně dostala vodohospodářskou infrastrukturu. „Museli jsme udělat nový projekt, ve kterém je oddílná kanalizace, tedy zvlášť potrubí na dešťovou vodu a zvlášť na odpadní vodu. Město tam chce mít kanály minimálně na příštích sto let, proto je chceme udělat pořádně, správně a v souladu s aktuálními požadavky,“ doplnil radní.

Město vypsalo nové výběrové řízení, ve kterém zvítězila právě firma COLAS. Cena díla je necelých 19 milionů korun včetně DPH.