Během noci stihla vykrást tři domy, pak ji v zaparkovaném autě vyhmátli policisté

Ilustrační foto

TŘEBÍČ – Vykrást krátce po sobě v Třebíči tři domy se podařilo ženě z Ústecka, než ji spící v zaparkovaném voze objevili policisté. Okradeným majitelům vznikla škoda za téměř dvacet tisíc korun. Sedmačtyřicetiletá žena je podezřelá ze tří trestných činů a hrozí jí až tři roky za mřížemi.

Všechna tři vloupání se odehrála v noci z neděle 16. ledna na pondělí v Třebíči. Žena postupně vnikla do tří náhodných rodinných domů, kde v tu dobu spali jejich obyvatelé. „Když se dostala do objektu, odcizila věci jako peněženky, batoh či tašku, poté z domu odešla a pokračovala dál. Okradení lidé přišli zároveň o finanční hotovost, doklady a platební karty,“ informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Policisté se vzápětí dostali zlodějce na stopu. Ta ale ještě nic netušila, a tak si cestou domů udělala přestávku a v autě usnula. „Ještě dopoledne nalezli třebíčští kriminalisté v obci na Jihlavsku zaparkované vozidlo, ve kterém žena odpočívala. Policisté ji zadrželi. Zajistili část odcizených věcí a také předměty, u kterých vzniklo podezření, že byly použity při trestné činnosti. Jednalo se o šroubovák a další speciálně upravené nářadí,“ uvedla mluvčí.

Jak policisté zjistili, zadržená žena měla na kontě majetkovou trestnou činnost už v minulosti, několikrát dokonce pobývala ve vězení a ze svého posledního trestu byla propuštěna vloni na jaře. Teď se její konto rozrostlo o další tři trestné činy. „Sedmačtyřicetiletá žena je podezřelá ze spáchání přečinů krádeže, porušování domovní svobody a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku,“ dodal vedoucí obvodního oddělení Jaromír Brychta.

Případ řeší policie ve zkráceném přípravném řízení. Žena byla ze zadržení propuštěna, ale pokud bude obviněna, hrozí jí další, tentokrát tříletý pobyt ve vězení.