Marek Ztracený o sobě tvrdí, že byl trochu kretén!

Zpěvák Marek Ztracený, modelka Aneta Vignerová a záchranář Marek Dvořák v SJK 26. 1. 2022 – Snímek z veřejného natáčení pořadu Show Jana Krause v Praze.

Marek Ztracený letos získal v soutěži Český slavík 2021 vše, co získat mohl. Je držitelem zlatého slavíka v kategorii zpěvák roku i titulu absolutní vítěz a jeho píseň Moje milá se stala tou nejoblíbenější ze všech. Přesto na sebe tenhle kluk ze Šumavy klidně prozradí i to, co ostatní před světem skrývají!

Třeba že byl „trochu kretén“. „Zbytečně moc jsem pil a utratil nesmyslné množství peněz za ještě nesmyslnější věci. Taky jsem vážil sto čtyři kilogramů a místo toho, abych na sobě a na svém hlase pracoval, tak jsem se ničil a potom jenom chraptěl,“ přiznává. „Ve škole jsem měl problém s autoritami, dostával jsem trojky z chování, pan ředitel pro mě prý dokonce zvažoval polepšovnu,“ práská na sebe dál.

Přesto se už před vyhlášením zlatého slavíka spekulovalo, že nástupcem Gotta bude právě on! „V den vyhlašování mi bylo naznačeno, že bych měl být připravený, ale nečekal jsem, že vyhraju ve třech kategoriích. Fanoušci mě na ulici zastavovali, plácali po zádech a vyptávali se, jestli už mám připravenou děkovnou řeč.  Mě to trošku znervózňovalo, nechtěl jsem je zklamat, kdyby to nakonec nedopadlo!“ říká s tím, že o to větší radost pak při vítězství zažil. „Utekla mi jen dámská kategorie,“ směje se populární muzikant a ke svému triumfu v soutěži, kde sesbíral všechna ocenění, co mohl a dodává: „Ne, to zlehčuju a přeháním, ale fanoušci mi udělali krásný večer. Měl jsem opravdu velikou radost.“

V posledních letech života Karla Gotta měl to štěstí, že se s Mistrem mohl dost sblížit. A je za to opravdu vděčný: „Nemusel mi ani udílet rady, stačilo, abych ho poslouchal a vnímal, vždycky věděl, co a jak říct. A pokud se mu do něčeho nechtělo, uměl člověka hezky a taktně odmítnout, což taky není snadné. Zvládal to jako gentleman. Obdivoval jsem ho, rád jsem se od něj učil. Stejně jako od Mira Žbirky. Inklinuju k osobnostem, které si už vším prošly a poznaly, co je to úspěch i sláva a jak různé situace to přináší. Inspirací je pro mě i Petr Janda, muzikant, který toho strašně moc dokázala přitom zůstal pokorný!“