Nemohl se dozvonit, ale nemávl rukou. Seniorce, která se nemohla hýbat, přivolal pomoc

ilustrační foto

JIHLAVA – Velkou dávku lidskosti prokázal v pondělí zaměstnanec jihlavské stravovací firmy, když na seniorku, která mu po opakovaném zvonění neotevírala, upozornil městskou policii. Ženě tak byla včas poskytnuta lékařská péče a následně byla převezena do nemocnice k dalšímu ošetření.

Případ, který všem zúčastněným ukázal, jak důležité je nebýt lhostejný, se odehrál v pondělí 24. ledna v Jihlavě. „Krátce po poledni přijal operátor tísňové linky Městské policie Jihlava oznámení od zaměstnance jihlavské stravovací firmy, že při pravidelném závozu obědů jim jejich stálá klientka neotvírá dveře a dle sdělení toto jednání není standardní,“ uvedl mluvčí města Jihlavy Radovan Daněk.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Na místo okamžitě vyrazili městští strážníci. Ani po opakovaném zvonění jim v bytě nikdo neotevíral, přes vchodové dveře však zaslechli štěkot psa a slabý ženský hlas. Strážníkům se podařilo navázat se ženou slovní kontakt, a tak zjistili, že není v přímém ohrožení života. Následně kontaktovali příbuznou seniorky, která přijela a byt otevřela.

Ženu objevili na zemi, nemohla vstát, ani se jinak pohybovat. Vzhledem ke zdravotní indispozici byla přivolána lékařská pomoc a pacientka byla transportována do nemocnice k dalšímu ošetření. „Městská policie si velice váží každého občana, který není lhostejný ke svému okolí a dokáže zachránit zdraví a život jinému,” zdůraznil Radovan Daněk.