Třebíč se rozhodla zatlačit na nepořádníky. Na cedule u odpadkových košů umístila drsný vzkaz

Foto: Město Třebíč

TŘEBÍČ – Od tohoto týdne mohou lidé při procházkách Třebíčí natrefit na zelené cedule s otázkou: Proč odhazuješ odpadky? Město chce tímto způsobem upozornit na místa, kde lidé často nepotřebné věci odhazují na zem, místo do košů.

Nové cedule jsou umístěny u veřejných odpadkových košů, a to hlavně tam, kde pravidelně zůstává spousta odpadků. „Na cedulích jsou na úvodní otázku čtyři, poměrně drsné odpovědi. Chceme tím lidi upozornit, že dělat si nepořádek ve vlastním městě je hloupost. Doma také nehází papírky, obaly a plastové kelímky a lahve na zem,“ popsal důvod umístění cedulí starosta Třebíče Pavel Pacal.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Cedule mohou lidé vidět například v Libušině a Týnském údolí, ale i v v Lísčí, na Hrádku, na Krajíčkově stráni, v Lubí a na dalších místech. Podle starosty města je to však teprve začátek.

„V boji s nepořádkem budeme pokračovat. Pozvolna začínáme s kampaní Nebuď prase, pro kterou nám kreslí obrázky kreslíř z nedalekých Okříšek, Štěpán Mareš. Cílem je opět jediná věc. Aby si lidé uvědomili, že odpadky patří do košů a kontejnerů k tomu určených, ne na zem, kdekoli je napadne. Máme krásné město. Město památek UNESCO. A chceme, aby tady bylo hezky,“ doplnil Pavel Pacal.