Vysočinští hasiči vyjeli za den k 24 požárům. Mohla za to nedohašená ohniště po pálení klestu

Foto: HZS Kraje Vysočina

KRAJ VYSOČINA – Velký počet lesních a travních požárů zaznamenali ve čtvrtek hasiči na Vysočině. Dvakrát musel být vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. Nejvíce hořelo na Jihlavsku a Žďársku.

Zásah hasičů si ve čtvrtek 12. května vyžádalo na Vysočině 24 požárů v přírodním prostředí. Celková majetková škoda byla předběžně vyčíslena na 315 tisíc korun. „Hasiči svými zásahy uchránili majetek za bezmála sedm milionů korun. Drtivá většina požárů má přitom stejnou příčinu, a to nedbalost v podobě špatně dohašených ohnišť po pálení klestu,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Petra Musilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Třetí stupeň požárního poplachu byl vyhlášen u požárů lesních porostů v katastru obce Rohozná na Jihlavsku a v katastru obce Zňátky na Třebíčsku.

K ohlášenému požáru lesa a hrabanky u Rohozné vyjelo včera po jedné hodině odpoledne devět hasičských jednotek. „Na likvidaci požáru hasiči nasadili několik vodních proudů. Úplně požár uhasit se zasahujícím jednotkám podařilo po čtvrté hodině odpoledne. Majetková škoda zatím nebyla vyčíslena,“ doplnila mluvčí.

Před třetí hodinou odpoledne byl na tísňovou linku hasičů ohlášen požár lesa u obce Zňátky. „Na místo události operační důstojník vyslal celkem jedenáct jednotek hasičů. Likvidace požáru trvala pět hodin. Majetková škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na částku 100 tisíc korun,“ dodala Petra Musilová.

Foto: HZS Kraje Vysočina
Foto: HZS Kraje Vysočina