Cizinec za volantem kličkoval a vjížděl do protisměru. Policistům nadýchal skoro dvě promile

HAVLÍČKŮV BROD – K nebezpečné situaci došlo včera odpoledne na silnici I/38 na Havlíčkobrodsku. Opilý řidič neudržel své Audi v pravém jízdním pruhu a komplikoval tak jízdu ostatním řidičům. Ti kontaktovali policisty, kteří hazardéra převezli na záchytku.

Vůz Audi Q7 s německou registrační značkou projížděl v úterý 17. května odpoledne po silnici ve směru z Čáslavi na Havlíčkův Brod a přitom kličkoval a opakovaně se ocital v protisměru. Ostatní řidiči nabyli dojmu, že muž za volantem je pravděpodobně opilý, a tak zavolali na tísňovou linku 158.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

„Patnáct minut před patnáctou hodinou policisté toto vozidlo zastavili k provedení silniční kontroly mezi městem Havlíčkův Brod a Radostín,“ uvedla mluvčí policie Dana Čírtková. Dvaačtyřicetiletý řidič podstoupil dechovou zkoušku, která ukázala 1,78 promile alkoholu. Podobně dopadla i opakovaná zkouška, tester zaznamenal hodnotu 1,70 promile.

Muž přišel na místě o řidičák, další jízdu mu policisté zakázali. Vzhledem k silné opilosti jej ale neponechali svému osudu. „Cizince jsme zajistili a umístili na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění, protože hrozilo riziko, že by mohl po odjezdu policejní hlídky z místa kontroly pokračovat v řízení vozidla,“ dodala mluvčí.

Cizinec je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Případ řeší policisté ve zkráceném přípravném řízení.