Policisté z Třebíčska zachránili sebevraha. Se smyčkou kolem krku visel z mostu

Na fotografii zleva - praporčík Lukáš Babčan a vedle něj praporčík Vojtěch Strouha. Foto: Policie ČR

NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU – Novou šanci na život dostal na začátku května osmačtyřicetiletý muž, který se pokusil o sebevraždu oběšením. Byl již v bezvědomí a nebýt včasného zásahu dvou policistů, nebyl by mezi živými. Policisté byli za svůj čin oceněni skleněnou plaketou.

Dramatické chvíle zažila během své služby v pátek 6. května dvojice policistů z Náměšti nad Oslavou. Před půl pátou odpoledne byli vysláni na nádraží v Kralicích nad Oslavou s tím, že se těsně u kolejí pohybuje neznámý muž. Když jej přijíždějící policisté zahlédli, zrovna přelézal zábradlí na železničním mostě. Než se však k němu po polní cestě dostali, muž se pokusil o sebevraždu. „Po příjezdu na místo muž visel z mostu na horolezeckém laně uvázaném za zábradlí a měl smyčku staženou kolem krku,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Muž byl v bezvědomí a měl zamodralý obličej. Jeden z policistů bezvládné tělo nadzvedl a druhý nožem přeřízl lano. „Muž se sesunul k zemi, nehýbal se a nereagoval na žádné podněty. Policisté muži poskytli první pomoc a on začal nabírat vědomí. Poté na místo zavolali zdravotnickou záchrannou službu a stále sledovali životní funkce muže,“ doplnila mluvčí.

Muž řekl policistům, že na místo přijel vlakem ze sousedního kraje a že chtěl tímto činem vyřešit své psychické problémy. „Během odpoledne stihl vypít celou láhev vodky. Dechová zkouška vykázala hodnotu 2,80 promile alkoholu v dechu. Muž zasahujícím policistům poděkoval za svoji záchranu,“ dodala Dana Čírtková.

Oba policisté, praporčíci Vojtěch Strouha a Lukáš Babčan, byli za projevenou duchapřítomnost a záchranu života oceněni skleněnou plaketou Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina.