Fotbalisté Bedřichova slaví 100 let. Přijďte je o víkendu podpořit při zápasu s týmem Horsta Siegla

JIHLAVA – Fotbal v Bedřichově oslaví v sobotu 18. června kulaté výročí. Oslava proběhne na stadionu v Sokolské ulici v Jihlavě a představí se na ní Sigi tým pod vedením legendárního útočníka pražské Sparty Horsta Siegla. A chybět nebudou ani herci ze seriálu Okresní přebor.

„Oslavy takového výročí jsou pro nás velikým závazkem. Sigi team jsme si zamluvili dva roky dopředu. Sobotní akci vnímáme jako velký svátek. Akcí chceme poděkovat všem bývalým a současným hráčům a taky funkcionářům za to, co pro bedřichovský fotbal za celou jeho stoletou éru udělali, a nebylo toho málo,“ říká předseda bedřichovských fotbalistů Marek Zamazal.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Oficiální program začne v 9 hodin. Hlavním bodem bude duel bedřichovských legend proti týmu osobností Horsta Siegla, který odstartuje v 10:30 hodin. V rámci sportovní části se během dne uskuteční zápasy všech mládežnických kategorií, fandové se mohou těšit i na podvečerní souboj A-týmu mužů v exhibici proti hokejové Dukle.

Před zápasem dojde přímo na hrací ploše ke křtu vůbec první oficiální publikace, která pod názvem MY JSME BEDR mapuje celou stoletou klubovou historii. V rámci oslav bude také vyhlášena anketa o bedřichovskou jedenáctku století.

Peníze pro Elenku

Každý z návštěvníků bude moci zakoupením lístků do tomboly vyhrát atraktivní ceny. Navíc tak přispěje dobré věci. Celý výtěžek z tomboly totiž poputuje na konto vážně nemocné ani ne roční holčičky Elenky Schönbergerové z Čechočovic na Třebíčsku, která trpí od narození spinální svalovou atrofií nejtěžšího typu. Většinu léčby včetně rehabilitací neproplácí žádná pojišťovna.

„K dispozici bude jen limitovaná edice lístků v počtu 1000 kusů. Všichni pevně věříme, že Elence předáme celých 100 tisíc korun. Chceme jasně vyslat vzkaz i všem do společnosti, že není důležité mít nové kopačky nebo značkové oblečení. Když totiž není zdraví, není nic,“ dodává předseda klubu Marek Zamazal.

Na stadionu bude po celý den probíhat bohatý doprovodný program. K dispozici bude samozřejmě občerstvení, ale i nákup suvenýrů s klubovou tematikou. Velkolepou oslavu zakončí večer taneční zábava přímo na hrací ploše.