Jihlavsko: Osmnáctiletý mladík s čerstvým řidičákem převrátil auto na střechu

Foto: Policie ČR

JIHLAVA – Havárií skončila ve středu v noci vyjížďka mladého řidiče na Jihlavsku. Po průjezdu zatáčkou vyjel ze silnice a vozidlo převrátil do lesního porostu. Při nehodě se zranil, zraněna byla i jeho spolujezdkyně.

Nehoda se stala ve středu 22. června po půl dvanácté v noci na silnici třetí třídy mezi Popicemi a Jihlavou. „Osmnáctiletý muž jel osobním automobilem Volkswagen ve směru na Jihlavu, přičemž při projíždění zatáčky dostal smyk a vyjel mimo vozovku, kde se na lesní mýtině s vozidlem převrátil na střechu,“ informovala mluvčí policie Stanislava Rázlová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Řidiče a spolujezdkyni převezli záchranáři s podezřením na lehké zranění do nemocnice. Mladík podstoupil dechovou zkoušku, alkohol policisté vyloučili. Škoda na vozidle předběžně vyšplhala na čtyřicet tisíc korun.

V souvislosti s nehodou vybízí policie všechny začínající řidiče k opatrnosti. „Nestyďte se za to, že jste řidič „začátečník“, za volant vždy usedejte v dobré kondici a plně soustředěni, budete tak lépe zvládat nepředvídatelné situace, se kterými se můžete setkat,“ dodala mluvčí.