Motorkáři na D1 vjel do cesty kamion. Policisté hledají svědky nehody

Foto: Policie ČR

KRAJ VYSOČINA – K dopravní nehodě, při které byl zraněn motorkář, došlo včera vpodvečer na dálnici D1. Dosud nezjištěný řidič kamionu zkřížil dráhu motocyklu a ten narazil do svodidel. Policisté se obracejí na řidiče, kteří nehodu viděli, aby se jim ozvali na lince 158.

Nehoda se stala v úterý 28. června kolem osmnácté hodiny na 145. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno. „Přímo do jízdní dráhy řidiče motocyklu měl náhle vjet blíže nezjištěný řidič jedoucí v pravém jízdním pruhu s jízdní soupravou ve složení tahač návěsů a návěs,” uvedla mluvčí policie Dana Čírtková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Motorkář se snažil vyhnout střetu odbočením vlevo, ale přitom najel do středového pásu, kde narazil do svodidel a z motocyklu spadl. Kamioňák nehodu pravděpodobně ani nezaregistroval a pokračoval dál v jízdě. „Řidič motocyklu utrpěl středně těžké zranění, se kterým byl leteckou záchrannou službou transportován do zdravotnického zařízení v Brně,“ doplnila mluvčí. Dechová zkouška vyloučila alkohol.

Z důvodu objasnění okolností nehody se policisté obracejí na řidiče, kteří dálnicí v dané době projížděli a mají ve vozidlech kamery, aby je kontaktovali na tísňové lince 158. „Jedná se nám o řidiče, kteří místem projížděli v obou směrech,“ dodala Dana Čírtková.