Turecký převaděč ujížděl policistům po D1 s dodávkou plnou migrantů

Foto: Policie ČR

KRAJ VYSOČINA – Skupinu devíti tureckých migrantů zadrželi v úterý na dálnici D1 dopravní policisté. Řidič dodávky, v které cestovali, na výzvy k zastavení nejdřív nereagoval, policisté vůz nakonec zastavili na dálničním odpočívadle.

Plně obsazený vůz Mercedes Vito Tourer chtěli v úterý 28. června půl hodiny po poledni na dálnici D1 kontrolovat policisté. „Vozidlo odmítlo na pokyn hlídky zastavit. Nakonec ho zastavila hlídka na dálničním odpočívadle na 111. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu,“ uvedla mluvčí policie Dana Čírtková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Z dodávky se postupně vynořilo devět migrantů. Zasahujícím policistům nebyli schopni předložit žádné doklady, které by je opravňovaly k pobytu na našem území. Vzápětí tak spolu s řidičem putovali do policejních cel. Policisté záhy zjistili, že devět mužů ve věku od dvaceti do třiačtyřiceti let má tureckou státní příslušnost a že se chtěli nelegálně dostat do Německa.

„Během provádění prohlídky jednoho z migrantů jsme navíc zajistili u třiadvacetiletého cizince občanský průkaz Bulharské republiky, který jevil známky padělání a pozměnění,“ doplnil vedoucí odboru cizinecké policie Oldřich Chaloupka. Policie tohoto cizince nyní vyšetřuje kvůli podezření na padělání a pozměnění veřejné listiny.

Osmapadesátiletý turecký řidič si vyslechl podezření z trestného činu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice. „Ve věci vedeme zkrácené přípravné řízení. Všech devět migrantů jsme ve čtvrtek 30. června umístili do zařízení pro zajištěné cizince. Řidič vozidla byl po provedených procesních úkonech v trestním řízení, se souhlasem státního zástupce, propuštěn na svobodu,“ dodala Dana Čírtková.

Foto: Policie ČR