Uzavření jihlavského přivaděče si vyžádá objížďky. Kudy povedou?

Ilustrační foto: K. Bílková

JIHLAVA – Kvůli opravě silnice I/38 mezi dálnicí D1 a Jihlavou, jejíž druhá etapa odstartuje v příštím týdnu, dojde k uzavření pravého jízdního pruhu dálničního přivaděče. Pro vozidla jedoucí od Prahy i Brna jsou připraveny objízdné trasy.

O plánovaném uzavření přivaděče na exitu 112 směrem na Jihlavu, které proběhne v noci z pondělí 4. července na úterý, jsme již psali zde. „Dopravní omezení bude proti předchozí etapě výraznější a provoz na jihlavském přivaděči zůstane zachován pouze levém jízdním pásu (směr D1/H. Brod), kde se bude jezdit v režimu 1+1 jízdní pruh,“ uvedl mluvčí ŘSD ČR Martin Buček.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Pro vozidla jedoucí po D1 od Brna do Prahy bude připravena objízdná trasa o délce 22,8 kilometrů. „Ta povede od exitu 112 (sjezdová od Brna směr Znojmo, Jihlava) a dále po D1 na exit 104 Větrný Jeníkov, dále po sil. II/131 do Větrného Jeníkova na křižovatku se sil. II/523. Po sil. II/523 přes Bílý Kámen a Šipnov do Jihlavy na křižovatku se sil. I/38,“ doplnil mluvčí.

Pro vozidla přijíždějící směrem od Prahy bude nejvýhodnější sjet na exit 104 a poté se napojit na již uvedenou objízdnou trasu, případně jet až na exit 119 Velký Beranov a po silnici II/353 dále na Jihlavu.

Budou-li řidiči potřebovat projet některým z uzavřených úseků směrem na Jihlavu, budou se muset otočit do protisměru přes mimoúrovňovou křižovatku se silnicí II/523 (ul. Jiráskova) a k odbočení využít další mimoúrovňovou křižovatku napojenou na levý jízdní pruh.

Rekonstrukce spojená s objížďkami je naplánována do 15. října. Na jaře příštího roku začnou silničáři opravovat levý jízdní pruh.