Dva chlapci okradli muže, který jim předtím pomohl. Na svědomí toho ale mají mnohem víc

ilustrační foto

JIHLAVA – Hrubého nevděku se dočkal muž v Jihlavě poté, co dva mladíky obdaroval drobnými. Chlapci ho fyzicky napadli a ukradli mu peněženku. Ještě předtím se ale povedená dvojice dopustila několika vloupání a ukradla osobní auto. O případu dnes informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

K loupežnému přepadení došlo ve druhé polovině července kolem půl desáté večer na ulici Fritzova v Jihlavě. Procházejícího muže požádali dva mladíci o drobné. Tím, že jim vyhověl, to však neskončilo. Mladíci muže pronásledovali a pokoušeli se z něj vymámit další peníze. A když nereagoval, srazili ho na zem. „Muž přišel o peněženku, ze které si mladíci vzali finanční hotovost, a poté utekli. Napadený muž utrpěl zranění, které si vyžádalo ošetření, a škoda mu vznikla také na poškozených věcech,“ sdělila mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Policisté zjistili, že loupež není jediný trestný čin, kterého se dvojice dopustila. „V Třešti se mladíci vloupali do dvou objektů, jednalo se o neobydlený dům a prodejní stánek. Použití násilí jim ani tady nebylo cizí, v jednom případě se dovnitř dostali po vykopnutí dveří a v druhém použili při vloupání mačetu, kterou předtím odcizili,“ doplnila Jana Kroutilová.

Dopadnout oba chlapce se policistům podařilo minulý týden v Třešti. Bylo to krátce poté, co se dvojice vloupala do objektu, odkud ukradla osobní automobil. Hoši se nejdříve pokoušeli ujet policejní hlídce, která je chtěla kontrolovat, a po zastavení se ještě mladší z dvojice pokusil uprchnout. Policisté čtrnáctiletého chlapce zanedlouho nalezli, a tak oba hoši putovali na policejní služebnu.

Až pět let za mřížemi

Starší z chlapců, kterému bylo patnáct let, byl obviněn ze tří trestných činů, a to loupeže, neoprávněného užívání cizí věci a krádeže. Navíc předtím utekl ze zařízení pro mládež a v době zadržení byl pod vlivem drog. „Oba mladíci byli po provedení nezbytných úkonů umístěni do příslušných zařízení pro mládež. Za spáchanou trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na pět let,“ dodala mluvčí.