Jihlavští kriminalisté dopadli trojici dealerů, jeden z nich zrovna sáčkoval pervitin

Foto: Policie ČR

JIHLAVA – Zadržet rovnou tři prodejce drog se poslední červencový den podařilo jihlavským policistům. V bytech dvou mužů a jedné ženy provedli domovní prohlídky a zabavili větší množství pervitinu. Trojice byla obviněna z trestného činu, nejstaršímu muži hrozí až deset let za mřížemi.

Čtyřiačtyřicetiletý muž, který byl kvůli drogové trestné činnosti v podmínce, se rozhodně nehodlal polepšit. Své dva známé, sedmadvacetiletého muže a pětadvacetiletou ženu, pravidelně zásoboval pervitinem, který poté oba prodávali. „Poskytl jim i dalším zájemcům desítky gramů pervitinu. Distribuoval také marihuanu, druhému obviněnému muži prodal nebo daroval kolem tří kilogramů této drogy,“ informovala mluvčí policie Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Zadržení pachatelů proběhlo v neděli 31. července večer a následujícího rána v místech jejich bydliště. „Čtyřiačtyřicetiletého muže zadrželi policisté na Dačicku v prostoru garáže, kde v tu chvíli pervitin připravoval k distribuci, více než 150 gramů krystalické látky kriminalisté zajistili,“ uvedla mluvčí. Mladšího muže dopadli policisté v Jihlavě a ženu zadrželi v Třešti.

Ve všech třech bytech a zároveň ve dvou garážích na Dačicku proběhly domovní prohlídky. „Kromě pervitinu zajistili kriminalisté finanční hotovost, dále kolem půl kilogramu travní hmoty, zřejmě marihuany, a také několik desítek tablet. Drogy budou podrobeny expertíze na speciálním policejním oddělení,“ doplnila mluvčí.

Starší z mužů byl obviněn z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy spáchaného ve značném rozsahu a skončil ve vazbě. Mladší muž a žena byli obviněni z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami. „Za trestnou činnost hrozí staršímu z obviněných mužů trest odnětí svobody od dvou do deseti let. Druhý muž a obviněná žena mohou být potrestáni až pětiletým pobytem za mřížemi,“ dodala Jana Kroutilová.

Podívejte se na krátké video ze zásahu speciální jednotky:

Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR