Při honičce s policií vyhodil z auta čtvrt kila pervitinu. Pak omylem odbočil do slepé ulice

Zabavené drogy, kterých se muž pokusil zbavit. Foto: Policie ČR

HAVLÍČKŮV BROD – Teprve měsíc na svobodě pobyl recidivista z Jihlavska, než ho tento týden za dramatických okolností opět zadrželi policisté. Ještě předtím se ale neúspěšně pokusil zbavit drog, které měl ve voze. Třiačtyřicetiletému muži hrozí až osm let za mřížemi.

Vozidlo BMW s rakouskými registračními značkami jedoucí z centra Havlíčkova Brodu chtěli ve středu 3. srpna kolem půl druhé ráno kontrolovat policisté. Řidič však nezastavil, a tak ho hlídka začala pronásledovat. Cestou si policisté všimli, že z auta vyletěl nějaký vak. „Snaha řidiče ujet skončila následně, vjel totiž do slepé ulice, kde byla jeho jízda ukončena a policisté okamžitě provedli zákrok,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Řidič skončil v policejní cele. „Látkový vak vyhozený z ujíždějícího vozidla policisté zajistili, byly v něm uloženy plastové obaly s krystalickou látkou. Jednalo se o více než 200 gramů pervitinu,“ doplnila mluvčí.

Policisté vzápětí zjistili, že mají před sebou protřelého recidivistu. Nejenže byl už v minulosti více než desetkrát soudně trestaný, přičemž z posledního pobytu ve vězení byl propuštěn na začátku července, ale navíc měl uložen několikaletý zákaz řízení. Nyní byl muž znovu obviněn, a to rovnou ze dvou trestných činů.

„Třiačtyřicetiletý muž z Jihlavska byl obviněn ze zločinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu spáchaného ve značném rozsahu a dále přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí,“ uvedl vedoucí oddělení obecné kriminality Jan Pfeffer. Obviněného muže eskortovali policisté do vazební věznice. Za uvedenou trestnou činnost mu hrozí dva až osm let ve vězení.