Putovali Vysočinou a kradli, kde se dalo. Celostátně hledanou dvojici dopadli policisté

ilustrační foto

JIHLAVA – Škodu za bezmála 100 tisíc korun má na svědomí dvojice recidivistů, která se během července dopouštěla na Vysočině řady krádeží. Třiačtyřicetiletého muže a ženu obvinila policie z trestných činů.

Dvojice pachatelů řádila od druhé poloviny července rovnou ve čtyřech krajích regionu, konkrétně na Jihlavsku, Havlíčkobrodsku, Pelhřimovsku a Žďársku. Na svých toulkách Vysočinou si muž se ženou postupně vyhlídli šest objektů. „Pokud se žena krádeže přímo neúčastnila, hlídala okolí a v jednom případě se činu dopustil muž sám,“ informovala mluvčí policie Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

V Lukách nad Jihlavou se vloupali do bytového domu, kde ukradli dvě jízdní kola a oblečení. „V Humpolci vnikli do bytového domu a vloupali se do místnosti kolárny. Odcizili jízdní kolo, koloběžku a skateboard. Ve Velkém Meziříčí se dvojice na různých místech vloupala do sklepních kójí dvou bytových domů a odnesli si elektrokoloběžky,“ doplnila mluvčí. V obci na Třešťsku se muž pokusil dostat do kostela, ale nepodařilo se mu to. Podobně skončilo i vloupání do kostela v Herálci na Havlíčkobrodsku.

Dopadnout oba pachatele, po nichž bylo mezitím vyhlášeno celostátní pátrání, se policistům podařilo minulý týden v lokalitě Hybrálecká v Jihlavě. Zároveň nalezli i část kradených věcí. „Muž i žena byli obviněni z přečinu krádeže spáchané ve spolupachatelství a žena dílem účastenství ve formě pomocníka. Dále jsou obviněni ze spáchání přečinu porušování domovní svobody,“ uvedl vedoucí oddělení obecné kriminality Jakub Pivoňka.

Obviněný muž, který byl již v minulosti opakovaně odsouzen a má za sebou i vězení, byl převezen do vazební věznice. Žena, jejíž trestní rejstřík také není zcela čistý, je stíhána na svobodě.