Meteorologové rozšířili výstrahu. Nebezpečí spojené s vydatnými srážkami platí pro celý Zlínský kraj!

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – Od dnešního rána vstoupila v platnost výstraha Českého hydrometeorologického ústavu před silnými dešti a povodněmi. Ačkoliv se výstraha týkala zprvu jen východní části kraje a to pouze s nízkým stupněm nebezpečí, podle aktuálních informací se na komplikace spojené s vydatnými srážkami musí připravit celý kraj. V okolí Bystřice pod Hostýnem a Rožnova pod Radhoštěm platí vysoký stupeň nebezpečí, na Vizovicku, Vsetínsku a ve Valašském Meziříčí dokonce extrémní stupeň ohrožení!

Jen od dnešního poledne vyjeli hasiči v kraji k více než pětatřiceti událostem spojeným s deštěm. Do dnešního večera jich pravděpodobně bude přibývat a to hlavně na Vizovicku a Vsetínsku, kde extrémní povodňové ohrožení platí do dnešní šesté hodiny odpoledne, i poté je však nahlášena povodňová bdělost. Velmi vydatný déšť tu mohou očekávat do zítřejšího poledne. Podobné prognózy očekávejte v okolí Bystřice pod Hostýnem, kde sice neplatí extrémní stupeň nebezpečí, ale je vyhlášena povodňová bdělost. Ostatní okresy Zlínského kraje se budou potýkat s nízkým stupněm nebezpečí.

Pozor by si měli dát především řidiči a zvážit, zda je nutné vůbec se vůbec vydat na cestu, části komunikací totiž mohou být těžko průjezdné nebo zcela neprůjezdné. I na sjízdných silnicích musíte kvůli hustým srážkám očekávat horší viditelnost a snížit rychlost jízdy. Rozhodně nevjíždějte do zatopených míst. V podmáčených oblastech hrozí sesuvy půdy, pády stromů a podemletí komunikace. Pokud je to možné, parkujte vozidla na vyvýšených místech.