Agresivní řidič skončil v psychiatrické nemocnici

Ilustrační foto

ZLÍNSKO – Chvíle plné strachu prožila třiapadesátiletá žena se svou šestadvacetiletou spolujezdkyní, když v pátek po desáté hodině večer projížděly Slušovicemi ve směru na Neubuz. Hned za Slušovicemi do jejich auta opakovaně narazil za nimi jedoucí řidič. Žena ze strachu zastavila mimo vozovku. „Řidič zastavil těsně za ní, vyběhl z vozu a do vozidla, v němž byly zamčené dvě ženy, se začal dobývat. Po chvíli utekl směrem k obci Neubuz, aniž by vypnul motor svého vozidla,“ sdělila policejní tisková mluvčí Monika Kozumplíková.

Policisté začali po muži okamžitě pátrat. „Po chvíli ho našli sedět v blízké restauraci, kde konzumoval nealkoholické nápoje. Dechová zkouška u něj opakovaně ukázala hodnotu 0,18 promile alkoholu,“ dodala Kozumplíková. Následně se přiznal, že se svým vozem opakovaně narazil do řidičky před ním, i že před jízdou požil malé množství alkoholu. Vzhledem k jeho nepředvídatelnému chování byl na místo přivolán lékař, který rozhodl o převozu muže do nemocnice.

Tam ovšem došlo ke zlomu. Muž se zprvu projevoval klidně, jakmile se ale dozvěděl, že má být z nařízení lékaře převezen do Psychiatrické nemocnice v Kroměříži, rozčílil se a udeřil záchranáře do břicha. „Policisté, kteří byli u vyšetření přítomni, okamžitě zareagovali a muže uklidnili, vzápětí ho zajistili. Záchranáři jej poté převezli za asistence policistů do psychiatrické nemocnice,“ uzavřela Kozumplíková.