Uzavírka na ulici 2. května se blíží. Po čtyři dny tudy neprojedete

Foto: Město Zlín

ZLÍN – Zlínskou ulici 2. května čeká kompletní rekonstrukce. Z důvodu pokládky nových živičných vrstev tak dojde k její úplné uzavírce, a to v úseku od ulice Sokolská po most u Januštice. Stavební práce se dotknou nejen projíždějících řidičů, ale i obyvatel ulice a městské hromadné dopravy. Ke změnám dojde během čtyř dnů od čtvrtka 22. srpna do neděle 25. srpna.

Během stavebních prací nebude možné vjíždět ani odjíždět auty. „Obyvatelé však mohou svá vozidla po celou dobu realizace ponechat na parkovišti u prodejny COOP před č. p. 4345, tak jako na parkovišti na ulici Padělky IV nebo u domu č. p. 622, ovšem bez možnosti odjezdu či příjezdu,“ vysvětlil mluvčí města Zlín Tomáš Melzer.

Kvůli obnově vodorovného dopravního značení a doplnění živičného povrchu nebude možné ponechat vozidla na parkovací ploše před domy č. p. 1949-1954, která musí být kompletně vyklizená. Uzavírka tohoto parkoviště bude prodloužena do úterního dne 27. srpna. „Ostatní parkovací plochy budou přístupné z ulic Sokolská a Fügnerova nábřeží, stejně jako přístup k domům během celé uzavírky. Všechny ulice budou dočasně obousměrné, včetně ulice Padělky VI,“ dodal Melzer.

Pro linky MHD č. 2, 8 a 9 je naplánována objízdná trasa po Benešově nábřeží, kde budou zastavovat na zastávkách autobusů linek 33 a 38. Pro lepší obsloužení zmíněné trasy posílí DSZO trolejbusovou linku 44, která je vedena přes Sokolskou ulici.