Adrenalinová zábava i rocková opera. To je kroměřížský Wipe out!

Zdroj: Město Kroměříž

KROMĚŘÍŽ – Dokažte si, že na to máte, a předveďte všem, co ve vás je! Na Pionýrské louce si v sobotu 24. srpna budete moct vyzkoušet nejrůznější překážky, nafukovací a „wipeoutové“ atrakce. Kroměřížská Drtivá porážka (anglicky wipe out) není jen kláním síly a obratnosti, ale také zábavou pro celou rodinu. Po půl deváté večer zakončí rocková hororová opera Vymítač v podání souboru RockOpera Praha, kde se v hlavní roli představí známý český zpěvák Kamil Střihavka.

Své schopnosti budete moct vyzkoušet už v deset hodin dopoledne na Pionýrské louce v Kroměříži, kam můžete vstoupit z Kojetínské ulice. Atrakce jsou zvoleny tak, aby se na nich pobavili dospělí i děti od tří let. V prostoru určeném pro občerstvení si budete moct rozložit deku nebo relaxovat ve stanu.

Akci zpestří klání osmi týmů, které se přihlásily do soutěže kolektivů. „Přihlášky byly uzavřeny, počet týmů je definitivní. Jedná se o pětičlenná smíšená družstva, startující jsou starší patnácti let. Utkají se na vybraných nafukovacích překážkách a dalších atrakcích v silových, dovednostních a týmových disciplínách,“ popsala Marcela Nehodová z radničního odboru kultury a cestovního ruchu, který je pořadatelem Drtivé porážky i večerního koncertu.

Opera Vymítač, nabídne skvělou rockovou hudbu, světelnou a ohňovou show, ale také fyzické divadlo, pole dance, akrobacii na šále či bojové umění. Příběh je inspirovaný starou velhartickou pověstí. V souvislosti s tamním kostelem svaté Máří Magdalény a přilehlým hřbitovem se dosud vypráví řada nevysvětlitelných historek. Skladatel Milan Steigerwald se při tvorbě Vymítače nechal ovlivnit nejen metalem, ale i německým komponistou Carlem Orffem a jeho zpracováním středověkých písní ze souboru Carmina Burana, Johannem Sebastianem Bachem a keltskou hudbou.

Lístky na rockovou operu lze zakoupit v předprodeji na pokladnách Domu kultury v Kroměříži a v síti Ticketportal, cena je čtyři sta padesát korun. „V případě vytrvalého deště se Vymítač přesune na Velké náměstí. Co se Drtivé porážky týká, vstupenky budou k dispozici pouze na místě. Pokud by nám totiž nepřálo počasí a Pionýrská louka by byla podmáčená, akce by musela být zrušená,“ uzavřela Nehodová.